Osłabienie erekcji podczas stosunku - dlaczego tak się dzieje?

Mam 19 lat, mój chłopak również. Gdy jest między nami intymna sytuacja wszystko zapowiada się ok, on osiąga pełne podniecenie, czyli jego członek jest "twardy", gdy natomiast ma dojść do czegoś poważniejszego lub gdy gra wstępna się rozkręca, jego członek raptem opada. On strasznie się przez to blokuje i zaczyna tracić pewność siebie w łóżku, przez co często dochodzi między nami do kłótni. Co jest nie tak? Jak można pomóc?
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Opisana sytuacja może świadczyć o przeszkodzie natury psychicznej np. stresie, codziennych kłopotach czy problemach osobistych. W takim wypadku warto z partnerem podjąć dialog, a w razie braku rezultatu - skonsultować się z psychologiem, bowiem ustąpienie tych okoliczności najczęściej prowadzi do przywrócenia właściwych funkcji seksualnych.
Inną przyczyną może być nadmierna masturbacja, która uzależnia od silniejszej stymulacji członka, co powoduje osłabienie erekcji podczas stosunku. I tu, ograniczenie masturbacji przynosi z reguły pożądany skutek.
Jeśli jednak zaburzenia będą trwałe, warto także zasięgnąć porady specjalistycznej u urologa.
Pozdrawiam.