Osłabienie i bóle kręgosłupa oraz głowy

Witam mój problem polega na tym, że od kilku dni się źle czuję. Tzn. bolą mnie plecy ( okolicy kręgosłupa, trzęsą mi si ę ręce i jest mi słabo, czasem aż trudno utrzymać mi się na nogach i czasem boli mnie głowa . Mierzyłem dziś poziom cukru a wyniki mnie zaskoczyły. Otóż przed posiłkiem miałem poziom cukru: 121 a 2 godziny po posiłku 116. Do tego jak źle się czuję to jak zjem coś słodkiego to przechodzi mi to złe samopoczucie ale potem znów wraca. Dodam, że moja babcia jest cukrzykiem typ 2.

Witam,

Jeśli glikemie 121 mg/dl była glikemią na czczo (min. 8 h od ostatniego posiłku), to powinien Pan wykonać test OGTT z 75 g glukozy (krzywa cukrowa) i z wynikami zgłosić się do diabetologa, który zaleci Panu odpowiednie postępowanie. Glikemia 2 h po posiłku była prawidłowa. Być może warto rozważyć wykonanie przedłużonego testu OGTT również z oceną wydzielania insuliny.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz