Osłabienie i brak siły po wszczepieniu by-passów i przeszczepie nerki

Pacjent lat 58, jest po przeszczepie nerki 5 lat temu. Obecnie w Warszawskim szpitalu jest po wszczepieniu bajpasów (trzech). Operacja przebiegła niby prawidłowo. Problem w tym, że minął jeż miesiąc od operacji bajpasów , a pacjent nie jest w stanie wstać z łóżka. Nie wstaje, nie jest w stanie samodzielnie usiąść na łóżku.Staje się "warzywem" . Z racji nerki jest również dializowany. CO JEST PRZYCZYNĄ ŻE NIE JEST W STANIE WSTAĆ Z ŁÓŻKA A NAWET SAMODZIELNIE USIĄŚĆ. PROSZĘ O POMOC.

Witam.
Ciężko mi się wypowiadać, nie widząc pacjenta ani jego pełnej dokumentacji. Z informacji podanych przez Państwa wynika, że jest osobą bardzo obciążoną i zchorowaną. Operacja wszczepienia by-pass jest zabiegiem bardzo ciężkim, zwłaszcza dla jego niewydolnego serca i niewydolnych nerek. Sama niewydolność serca może powodować ten stan, bo gdyby było wydolne, a pacjent byłby osobą zdrową, nikt by mu nie wszczepiał by-pass. Tak więc myślę, że całokształt jego chorób jest przyczyną jego stanu. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Dr n. med. PrzemysĹaw Ĺodej

Szanowna Pani - przyczyna takiego osłabienia może być przebyty jeden lub drugi zabieg.
Poprzez internet nie widząc wyników badań nie można jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Ale, na pewno odpowiedzą na nie prowadzący kardiolog i nefrolog
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków