Osłabienie i nadmierna potliwość po infekcji

Tydzień temu dostałem przeziębienia, miałem typowe objawy - ból głowy, ból mięśni, znaczne osłabienie, duży katar i trochę podwyższoną temperaturę. 3 dni leżałem w łóżku, brałem leki przeciwzapalne. Temperatura się unormowała, katar znacząco zelżał. Mija tydzień od początku infekcji, a ja wciąż jestem bardzo słaby, często się pocę, dalej boli mnie głowa i trochę mięśnie. Dlaczego trwa to tak długo? Funkcjonuję już normalnie ale trochę to wszystko utrudnia:)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety okres rekonwalescencji po infekcji trwa różnie długo. Sugeruję nadal więcej odpoczywać i wysypiać się, uważać by się nie przegrzewać i nie wychładzać. Stopniowo organizm powinien wrócić do swojej równowagi.