Osłabienie i niskie ciśnienie u dziecka z upośledzeniem umysłowym

Mój syn jest niepełosprawny od urodzenia,Ma zwężenie zastawki aorty,upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym,skolioza,lordoza i kyfoza piersiowa,tyłowygięcie obu kolan, nie mówi.Od miesiąca jest osłabiony temp 35 st, ciśnienie albo niskie 80/53 albo nagle wzrasta,Miał opryszczkę,przyjmował lekarstwa.Badania w normie oprócz zwiększonego potasu.Syn jest bez sił, apatyczny i nie wiem co robić dalej.Bardzo proszę o radę.Pobyt w szpitalu nic nie zmienił.

Witam! Być może samopoczucie Syna związane jest ze zmianą warunków atmosferycznych i ciągłym narażeniem na nieswoiste infekcje wirusowe. W okresie jesiennym dochodzi do obniżenia sił witalnych organizmu, nawet całkowicie zdrowych osób. Owo osłabienie może być szczególnie wyrażone u osób dotkniętych chorobami przewlekłymi czy starszych. Proszę starać się wspomóc odporność Syna poprzez dbanie o zdrową, obfitą w świeże warzywa i owoce dietę, dużą ilość ruchu na świeżym powietrzu oraz dbanie o odpowiednie nawilżenie powietrza i wietrzenie pomieszczeń w których znajduje się dziecko.