Osłabienie i problemy z bezsennością

Witam, od pewnego czasu jestem strasznie osłabiona, cierpię na bezsenność, boli mnie głowa, a także towarzyszy mi dziwne uczucie- jest mi ciepło i zimno na raz. Ostatnio także zauważyłam powiększenie węzłów chłonnych szyjnych i pachwinowych. Od czego mogą pojawić się takie objawy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Szanowna Pani, wydaje mi się, że odpowiedź na portalu jednak może pomóc. Proszę koniecznie zrobić sobie badania tarczycy: TSH oraz FT3. Objawy, które Pani opisuje mogą świadczyć o zaburzeniach pracy tarczycy. Pani dolegliwości mogą również mieć charakter psychosomatyczny powstały na tle zaburzeń lękowych. Warto zrobić komplet badań i skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć podłloże somatyczne. Jeśli zaś chodzi o psychoterapię, to zachęcam do zapoznania się z podejściem metasystemowym, które jest bardzo skuteczne w leczeniu tego typu zaburzeń. Więcej informacji znajdzie Pani na stronie:
www.pocieszka.pl wraz z adresami zaufanych psychoterapeutów w Warszawie.

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej