Osłabienie i rozbicie kilka miesięcy po porodzie

Mam pytanie, moja siostra cierpi na osłabienie, ogólne rozbicie - zastanawiam się czy nie jest to związane z depresją. Parę miesięcy temu urodziła, do tego doszły dodatkowe problemy finansowe. Jak poradzić sobie z tym schorzeniem, jak mogę ją wesprzeć?

Dzień dobry,

Proszę namowić siostrę na wizytę u lekarza psychiatry, które potwierdzi/wykluczy Pani podejrzenia i zaproponuje odpowiednie postępowanie.

Dzień dobry, jeżeli taki stan rzeczy utrzymuje się od dłuższego czasu siostra powinna się definitywnie skonsultować z lekarzem psychiatrą oraz z psychologiem w celu przeprowadzenia pełnej diagnozy i rozpoczęcia leczenia. Pozdrawiam.

Witam,
po urodzeniu dziecka u matki pojawiają się dynamiczne zmiany hormonalne, które powodują różne stany emocjonalne. Jest to naturalny proces.
Kłopoty finansowe na pewno są obciążeniem, które powoduję dodatkową dawkę stresu.
Jeśli jednak złe samopoczucie utrzymuje się zbyt długo i powoduje znaczny dyskomfort, proponuję zgłosić się na konsultację do psychologa bądź psychiatry, który po przeprowadzeniu wywiadu postawi rzetelną diagnozę.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl