Osłabienie i zaburzenia oddychania po udarze mózgu przy arytmii serca i nadciśnieniu

Witam. Mama leczy się u kardiologa z powodu arytmii serca i nadciśnienia. Zastosowano Lokren 5 mg i Axtil 2,5 mg. Dwa tyg temu mama doznała udaru mózgu, niedokrwiennego. Zastosowano leczenie trombolityczne. Po 8 dniach mamę wypisano do domu. Leki: Euthyrox 25mg (1/2-0-0) Lokren 10mg (1-0-0) Axtil 5mg (1-0-1) Polokard 150mg (0-0-1) Zahron 20mg (0-0-1) Mama ma uczucie ciężkości na sercu, ciężej jej się oddycha, ma wrażenie, że jest coraz słabsza :( PROSZĘ o pomoc co może być przyczyną, co robić?

Dzień dobry,

Trudno postawić diagnozę bez zbadania mamy. Proszę sprawdzić podstawowe parametry, takie jak ciśnienie i tętno - kilka godzin po zażytych lekach. Jeśli ma bóle mięśniowe, to należy dodatkowo oznaczyć stężenie CK-MB i mioglobiny (może to być konsekwencją przyjmowania leku obniżającego cholesterol - rzadki objaw, aczkolwiek mogący wystąpić. Niewykluczone,że dawki leków wymagają modyfikacji. Najlepiej zamówić wizytę lekarską do domu, aby Pani Mamie dokładnie przyjrzał się lekarz specjalista, który w razie potrzeby zmodyfikuje dotychczasowe leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz