Osłabienie i zaszklone oczy a nerwica

Witam ! Od jakiegoś czasu bardzo złe sie czuje. Badania są w porządku ale moje samopoczucie to masakra. Jestem okropnie słaba. Zauważyłam rozniez ze mam zaszklone oczy - jakbym plakala cały czas. Rano jak wstaje mam ropę. Nie wiem co robic :/ powiedzieli mi lekarze wcześniej ze mam nerwice. Ale oczy trochę mowia co innego.

Witam. Myśle, że warto zaufać lekarzom jako komuś obiektywnemu niż sobie jako osobie subiektywnej. Zawsze może udac się Pani na konsultacje do psychologa bądź rozważyc udział w psychoterapii.
Magdalena Brabec

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Proszę zacząć od postawienia diagnozy. Może pani jednocześnie udać się do lekarza pierwszego kontaktu i psychologa czy psychiatry. Specjaliści będą w stanie sprawdzić czy są podstawy do postawienia diagnoz. Może być też tak że nerwica i inna choroba np związana z oczami współistnieją.
Beata Szymik

Warto więc zwrócić się po pomoc do specjalisty- skorzystać z psychoterapii, która jest najlepsza metodą na poradzenie sobie z podobnymi objawami. Jeśli jest Pani pod kontrola lekarzy, którzy zdiagnozowali nerwice, warto im zaufać i leczyć się zgodnie z tą diagnozą.

Droga Pani, nie możliwym jest udzielić Pani konkretnej odpowiedzi na podstawie opisanych objawów, natomiast na pewno wartościowa będzie dla Pani konsultcja psychologiczna w celu postawienia diagnozy i zweryfikowania czy trudności, z którymi się Pani boryka mają podłoże nerwicowe, być może lękowe.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Stadejek