Osłabienie i zawroty głowy po odchudzaniu

Dzień dobry. Mam 19 lat. Od około dwóch miesięcy zaczęłam przejmować się moim wyglądem. Jak miałam 7-12 lat miałam problemy z nadwagą. Nie dużo, ale jednak. Problemy rodzinne były pewnie przyczyną mojego niezdrowego jedzenia w tamtym czasie. Przez niecałe dwa miesiące schudłam prawie 10kg. Jestem nadal niezadowolona. Chcę dalej chudnąć i ważyć 45 kg. Teraz ważę 62 kg przy 169cm. Jem mało i zdrowo. Jestem słaba i często mam zawroty głowy. Płacz i rozdrażnienie jest na porządku dziennym.Co robić?

10 kg w 2 miesiące to dość dużo. Być może za szybko. Inna rzecz, że jeśli ma Pani 169 cm wzrostu, to 62kg oznacza BMI 22 - to jest norma. Z kolei oczekiwane 45kg to Wychudzenie! Przy wyższej wadze rozpoznaje się anoreksję.
Sugeruję kontakt z lekarzem rodzinnym, aby zbadał Pani ogólny stan zdrowia. Zanim Pani do niego pójdzie zachęcam zrobić sobie podstawowe badania laboratoryjne - tu może być przyczyna Pani złego stanu.
Do rozważenia też kontakt z psychiatrą. To mogą być psychogenne zaburzenia odżywiania.

Witam,

proszę uważać aby nie wpadła Pani w zaburzenia odżywiania!! Waga 45kg przy Pani wzroście to zdecydowanie zbyt mało. Wystarczy zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę a bedzie się Pani czuła dobrze, będzie Pani miała dużo energii a sylwetka się poprawi.Proszę też zadbać o aktywność fizyczną.
Proszę zadbać o odpowiednią dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych we właściwych proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk