Osłabienie i zmęczenie po antybiotykoterapii

8tyg.temu urodzilam 2.dziecko.W4tyg.pologu dostalam silnego ZUM z powiklaniami(odm.zap.nerek) leczone AmotaksemDis(8dni) i Keflex(12dni).ZUM ustapilo.Kilka dni pozniej zaczely sie problemy z jelitami.Przelewanie,pieczenie,duze uczucie pragnienia,zolte niezbite stolce(nie biegunka),bez bolu przy dotykaniu,bez goraczki.Bralam i biore nadal probiotyki.Karmie piersia,musialam zrezygnowac z prod.poch.z mleka krowiego i mam diete eliminac.Czuje sie oslabiona,zmeczona.Czy antyb.moze byc przyczyna?

Aleksander Ropielewski

Nie tyle antybiotyk, co zaburzenia flory bakteryjnej nim spowodowane. Niestety jest to typowy efekt uboczny długotrwałej antybiotykoterapii.