Osłabienie jako skutek restrykcyjnej diety

W ostatnim czasie intensywnie się odchudzam. W ciągu 2m-cy schudłam ponad 30kg.I obecnie ważę 60 przy wzroście 165cm.Zjadam 2-3posiłki dziennie, zrezygnowałam z mięsa, wędlin oraz ryb. Jem tylko warzywa. I piję dwie kawy dziennie. Moje przyjaciółki mówią, że zdecydowanie przesadzam. Że z tąd pojawiło się u mnie osłabienie oraz wypadanie włosów i łamliwość paznokci. A chce jeszcze schudnąć do 50,czy rzeczywiście to mogą być skutki złej diety i zbyt intensywnych ćwiczeń?

Osłabienie i wypadanie włosów to tylko wierzchołek góry lodowej. Odchudzanie powinno być oparte o lekki deficyt energetyczny oraz o dobór odpowiednich produktów w diecie. Stosowane przez Panią postępowanie zagraża Pani zdrowiu i może doprowadzić do czasowego lub nawet trwałego uszkodzenia narządów wewnętrznych, pogorszenia funkcji poznawczych i upośledzenia układu rozrodczego. Nie mówiąc już o tym, że na dłuższą metą taka dieta będzie raczej nieskuteczna - albo Pani na niej pozostanie i wpłynie negatywnie na własne zdrowie, albo Pani powróci do normalego odżywiania, w wraz z nim wrócą tak szybko utracone kilogramy.

Witam,

Oczywiście, że Pani przesadza a negatywne skutki diety są już widoczne w postaci osłabienia, wypadania włosów i utraty kondycji paznokci. W tym momencie głodzi Pani swój organizm. Jest to bardzo niebezpieczne. Zaburzy Pani w ten sposób również gospodarkę hormonalną i zaraz zaczną się problemy z miesiączką. Prosze jak najszybciej wprowadzić 5 posiłków dziennie i zacząc zdrowo się odżywiać!! Zbyt szybki spadek wagi kończy się najczęściej efektem jo-jo. Przeciez nie będzie Pani jadła wciąż samych warzyw. Zdecydowanie odradzam takiego sposobu odchudzania.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

30 kg w ciągu dwóch miesięcy to stanowczo za dużo. Przede wszystkim niebawem może pojawić się efekt jojo, nad którym Pani nie zapanuje i Pani waga może być nawet wyższa od wagi wyjściowej. Odchudzanie to nie drakońskie diety. To przede wszystkim nowy sposób odżywiania, który będzie Pani kontynuować do końca życia. Niestety powrót do starych nawyków zaowocuje ponownym przybieraniem kilogramów. Obecnie dostarcza Pani za mało składników odżywczych - stąd pierwsze objawy niedoborów. To dopiero początek. Zalecamy natychmiast powrócić do spożywania mięsa oraz ryb, są to produkty, które są w odchudzaniu zalecane, są także źródłem pełnowartościowego białka oraz wielu cennych składników odżywczych. Proszę zacząć spożywać 4-5 posiłków dziennie, dostarczając produktów bardzo różnorodnych - owoców, warzyw, mięsa, ryb, odpowiednich tłuszczów (proszę się ich nie bać - to węglowodany proste są odpowiedzialne w głównej mierze za odkładanie się tkanki tłuszczowej), ziaren, orzechów, nabiału. Jeżeli miałaby Pani problem z ułożeniem odpowiednio zbilansowanej diety zachęcamy do wizyty u dietetyka, który przygotuje dla Pani terapię żywieniową i pomoże w jej realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam serdecznie!

Utrata 30 kg w ciągu 2 miesięcy to zdecydowanie zbyt wiele. Prawidłowy spadek masy ciała to 0,5-1kg/tydzień. Chudnąc tak szybko organizm narażony jest na olbrzymi stres, pojawiają się już pierwsze niedobory (wypadanie włosów, łamliwość paznokci). Zalecałabym kontakt z doświadczonym dietetykiem, który wspomoże Panią przy układaniu odpowiedniego jadłospisu.