Osłabienie lewej nogi i stopy a nerwica konwersyjna

witam , od około miesiąca dokucza mi osłabienie lewej nogi i stopy , takie dziwne uczucie w niej , dwóch neurologów nie stw. odchyleń od normy , jeden , że to nerwica konwersyjna ( przespisał escitalopram ) dodam , że to nastąpiło dwa dni po pierwszym w życiu ćwiczeniu na stepperze bez rozgrzewki ... ( dodam , że od kilku lat mam też bóle krzyża ), mam pytanie czy to może być jednak problem ortopedyczny ew. reumatol. a nie nerwicowy ? ( mam też drżenia mięśni na całym ciele i uczucie kłucia

Jeśli lekarz wykluczył somatyczne podłoże choroby, warto mu zaufać i zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty i podjąć pracę nad zaburzeniami nerwicowymi.

Jeśli ma Pani jakieś uszkodzenie czy nadwyrężenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, to jest możliwe promieniowanie bólu, tak jak Pani to opisuje, ze względu na ucisk na nerwy. Cieszę się, że neurolog niczego nie znalazł. Sugeruję najpierw konsultację z ortopedą, a jeśli nie ma żadnych podstaw fizycznych tych objawów, z psychiatrą lub psychologiem.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
http://www.tpbkrakow.com/

Rozpoznane nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Nerwica ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.

Mam wrażenie, że nie przeprowadzono u pani żadnej diagnostyki neurologicznej poza badaniem, a z tego co Pani pisze o swoich objawach trudno wyciągać jakiekolwiek wnioski.