Osłabienie oraz bóle kości i stawów u 30-letniego mężczyzny

Dzień dobry, Mam 30 lat, jestem mężczyzną, prowadzę zdrowy tryb życia (sport, dieta, brak używek). Od 3 tygodni obserwuję osłabienie oraz bóle kości i stawów - ręce, nogi, dłonie. Przeprowadziłem badania krwi - jedyny wynik odbiegający od normy to podwyższona fosfataza kwaśna - 0,9 (norma: 0-0,7). Pozostałe wyniki badań krwi w normie: morfologia z rozmazem, białko całkowite, wapń całkowity, fosfor nieograniczony, OB, żelazo. Czy taki wynik fosfatazy kwaśniej jest niepokojący?

Renata GrzechociĹska

Tak niewielkie odchylenie od normy nie jest niepokojące, jednak należy je kontrolować.