Kobieta , 25 lat Od 3 miesięcy (po infekcji leczonej antybiotykiem) jestem osłabiona i codziennie mam stany podgorączkowe sięgające 37,5 st. Wykryto u mnie gronkowca złocistego w wymazie z gardła. Lekarz uznał sytuację za poważną, zalecił badania krwi i powtórny wymaz. Czy moje dzisiejsze wyniki (ALT 64.2, AST 39.5, mocznik 44.5; białko całkowite, kreatynina i GGTP w normie) stanowią powód do niepokoju i czy powinnam skonsultować się z lekarzem szybciej niż po otrzymaniu wyników wymazu (za ok. tydzień)?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Antybiotykoterapia – Antybiotyki są powszechnie stosowanymi środkami w leczeniu infekcji bakteryjnych. Ich nazwa pochodzi od dwóch grecki słów: „anti”, oznaczającego „przeciw”, oraz „bios”, czyli „życie”. Antybiotyki przyczyniają się do uśmiercenia żywych bakterii, przy czym mimo swej toksyczności nie zagrażają ludzkiemu życiu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: