Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Osłabienie po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Przez pięć lat zażywałam pigułki antykoncepcyjne i zaczynając nowe opakowanie (przyjętych 5 tab) zdecydowałam na odstawienie. Wczoraj i dzisiaj (trzech i czwarty dzień odstawienia) czuję osłabienie, zawroty głowy, rozkojarzenie. Ciśnienie w porządku, temp. 36,0 st. Czy to może być spowodowane przez nagłe przerwanie przyjmowania hormonów?
KOBIETA, 29 LAT 11 miesięcy temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Oczywiście że tak. Proszę się nie martwić wszystko wróci do normy ale teraz należy wykonać przerwę w przyjmowaniu tabletek co najmniej 3 miesiące. Proszę pamiętać że w celu prawidłowego funkcjionowania jajników należy robić przerwę w tabletkach na 2 miesiące raz w roku. Pozdrawiam Tomasz Basta ( www.intimaclinic.pl )

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. W pracy zawodowej skupia się na ginekologii plastycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Laseroterapii Ginekologicznej. Odznaczony certyfikatem Laur Pacjenta 2013.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety