Osłabienie po oszczędzającej operacji raka piersi

Dzień dobry.Mam 62 lata. Jestem po oszczędzającej operacji raka piersi, po radioterapii, w trakcie hormonoterapii. Czuje się stale osłabiona i zmęczona. Polecano mi lek? o nazwie laminina, która podobno wzmacnia i leczy wręcz wszystkie choroby. Bardzo proszę o informację, czy mogę zażywać ten suplement, czy w mojej sytuacji będzie on pomocny i najważniejsze, czy nie doprowadzi do dodatkowych komplikacji zdrowotnych. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

Witam
Jak sama Pani przyznała jest to suplement - skuteczność jest dyskusyjna, więc nie uważam żeby był pomocny w Pani sytuacji, a z racji mnogości tego typu preparatów ciężko odnieść się do rzeczywistego składu, więc także do ewentualnych komplikacji związanych z przyjmowaniem tej substancji. Dlatego nie zalecam stosowania tego w Pani sytuacji.
pozdrawiam
dr n med Daniel Maliszewski

Rafał Stando

Podobnie jak przedmówca, nie polecam wszelkiego typu suplementów. Potrafią one jedynie skutecznie opróżnić kieszenie pacjenta. Znacznie więcej korzyści przyniesie zdrowa dieta i umiarkowany wysiłek fizyczny.