Osłabienie po przebyciu mononukleozy

Dzień dobry. 5 miesięcy temu przebyłam mononukleozę, z wyników badań wynika, że stan ostry już minął (stwierdzono dodatnie wczesne p-ciała w klasie IgG przeciw EBV). Poza tym jestem zupełnie zdrowa. Silne osłabienie po chorobie trwa już u mnie piąty miesiąc. Proszę powiedzieć, jak długo u pacjentów trwa takie osłabienie i czy mogę się spodziewać poprawy czy też uznać należy to już za zespół chronicznego zmęczenia. Proszę o odpowiedź lekarza, który miał podobnych pacjentów.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze warto jest udać sie do lekarza chorób zakaźnych. Moze to być powyższy zespol ale konieczne jest badanie lekarskie aby wykluczyć inne choroby.