Osłabienie podczas odchudzania

mam na imie magda mam 18lat uwazam ze mam zbyt grube nogi tzn uda waze 46kg chce bardziej schudnac ale gdy sie odchudzam wtedy czesto jestem oslabiona leci mi krew z nosa.. nawet wpadam w anemie co mam zrobic zebym nie miala takich problemow a schudla

Witam, przede wszystkim należy ustalić, czy Pani faktycznie potrzebuje odchudzania???Podana masa ciała jest niską, choć nie podaje Pani swojego wzrostu, więc trudno się odnieść do tej wartości.Objawy, które Pani podaje to wyraźny sygnał, ze odchudza się Pani zupełnie bez kontroli, dieta najwyraźniej jest bardzo deficytowa i prowadzi do wyniszczenia Pani organizmu.

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam

Witam. Masa ciała równa 46 kg jest niska. Możliwe, że nie potrzebuje Pani diety redukcyjnej. Zachęcam skontaktować się ze specjalistą (dietetyk, psychodietetyk, psycholog) . Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, najważniejsze, aby odżywiała się Pani w zdrowy sposób. Niestety nie napisała Pani jak odżywiała się Pani do tej pory, ani jaki jest Pani wzrost, aby ustalić czy rzeczywiście potrzebuje Pani redukcji masy ciała. Na pewno nie jest wskazane drastyczne obniżanie przyjmowanej energii, ponieważ takie diety mogą osłabiać organizm. Najważniejsze, aby dieta była odpowiednio zbilansowana dostosowana do Pani trybu życia. Powinna Pani skupić się na regularnych posiłkach, zaczynając od śniadania i spożyć je maksymalnie do godziny od wstania. Zrezygnować z pojadania między posiłkami, szczególnie nie wskazane są węglowodany proste w postaci słodyczy. Warto, aby posiłki były urozmaicone. Podstawą naszej diety powinny być węglowodany złożone zawierające błonnik (pieczywo pełnoziarniste i razowe, niełuskany ryż, makarony razowe, otręby). W diecie powinien pojawić się nabiał, jest to doskonałe źródło pełnowartościowego białka, jednak należy wybierać nabiał o obniżonej zawartości tłuszczu. Z tłuszczy powinniśmy wybierać te zdrowe pochodzące z oliwy, oleju, awokado bądź orzechów, unikać natomiast należy tłuszczy widocznych np tłustych mięs bądź tych ukrytych zawartych np. w ciastach, batonach, fast foodach itp. Nasza dieta powinna obfitować w warzywa i owoce. Ostatni posiłek należy spożyć 2-3 h przed pójściem spać. Nie należy zapominać również o aktywności fizycznej. Regularny ruch (gimnastyka, marsze, jazda na rowerze itp.) pomoże spalić niechcianą tkankę tłuszczową, zbuduje mięśnie i dzięki temu wysmukli ciało. W razie ustalenia indywidualnego planu żywieniowego bądź treningowego zapraszam na www.nvit.pl Pozdrawiam, Łasek Natalia

Witam.
Przyczyną krwawienia z nosa może być spowodowane brakiem antyoksydantów w organizmie ( zawarte w owocach). Osłabienie podczas diety spowodowane jest jej złym doborem. Dieta musi zawierać warzywa, owoce (szczególnie te które zawierają dużo wit. C), mięso i ryby chude, jogurty naturalne, chude sery i wodę od 1,5 do 2l dziennie, zioła np. lubczyk, majeranek, czarny bez. Jemy od 4-5 razy dziennie.
Proszę też włączyć odpowiednia ćwiczenia na uda.
Pozdrawiam
Julita Krawczyk