Osłabienie podczas stosowania diety 1000 kalorii

Jestem na diecie od dwóch tygodni. Staram się jeść wszystko, ale w odpowiedniej ilości, aby nie przekroczyć 1000 kcal na dzień. Czy moje nagłe osłabienie od wczoraj może być spowodowane dietą ?

Witam Panią,
dieta 1000 kcal, może być zdecydowanie przyczyną Pani osłabienia.Musi Pani wiedzieć,że początkowy spadek masy ciała związany jest z utratą wody z organizmu, a nie z redukcją tkanki tłuszczowej.Dieta ta, jest zdecydowanie niedoborowa jeśli chodzi o dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych dla prawidłowego funkcjonowania Pani organizmu. Jeżeli do tego dołączyć choć niewielką - rekreacyjną formę ruchu, zapotrzebowanie na w/w składniki rośnie, a jeżeli organizmowi Pani ich nie dostarczy to efekt osłabienia i apatii, może się jeszcze nasilić.
Więcej informacji na stronie:
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/
Pozdrawiam
Robert Wszelaki

Witam Panią,

Dieta 1000kcal może się przyczynić do osłabienia i złego samopoczucia. Jadłospis musi uwzględniać Pani zapotrzebowanie kaloryczne, bierną i czynną przemianę materii a tak niskokaloryczna dieta z pewnością nie pokrywa nawet Pani spoczynkowej przemiany materii.
Powinna Pani podnieść ilość spożywanych kalorii w przeciwnym razie skutki Pani diety będa odwrotne do zamierzonych. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
1000 kcal, to stanowczo za mało dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W diecie oprócz kalorii istotne są składniki tj. białko, węglowodany, witaminy czy minerały. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 60-55% z węglowodanów (kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, pieczywo pełnoziarniste), 25-30% z tłuszczu (orzechy, nasiona słonecznika, masło, oleje roślinne) i około 15 % białka (mleko, produkty mleczne, mięso, ryby).
Po dokładniejsze zalecenia żywieniowe zapraszam na stronę http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, generalnie odchodzi się od diet niskoenegetycznych. Przyjmuje się, że taka minimana dieta to 1300. Po więcej informacji i przykłądowe diety zapraszam na www.fizjodiet.pl , gdzie w przyszłym tygodniu zamieścimy przykładowe diety :)

Pozdrawiam