Osłabienie, senność i brak energii podczas wiosny

Odkąd zrobiła się piękna wiosna ja czuję się coraz gorzej. Jest mi słabo, chce mi się spać i nie mam energii. Co warto jeść, żeby nabrać trochę siły do życia? czy warto kupić suplement diety z witaminami? czytałam dużo siemieniu lnianym i czystku, czy warto teraz wprowadzić je do menu?

Obserwowane objawy mogą być związane z tzw. "przesileniem wiosennym" - organizm zmęczony zimną negatywnie reaguje na zmianę temperatury, ciśnienia i nasłonecznienia jakie występują wiosną. Niestety nie ma na to lekarstwa idealnego - warto zadbać o odpowiednią ilość odpoczynku, umiarkowaną aktywność fizyczną i pełnowartościową dietę. Może Pani w tym okresie wspomóc organizm preparatem witaminowo-mineralnym, który pomoże uzupełnić potencjalne niedobory. Oczywiście siemię lniane czy czystek to korzystne dla zdrowia składniki diety - jednak same w sobie nie wpłyną na Pani samopoczucie. Warto je włączyć do jadłospisu jako element zdrowej diety.

Witam,

opisane objawy mogą być skutkiem przesilenia wiosennego ale również niedoczynności tarczycy czy cukrzycy. Na początku warto zrobić kompleksowe badania krwi a później zastanowić się nad suplementami. Czystek oraz siemie lniane z pewnością nie zaszkodzą ale nie gwarantuje że dodadzą Pani energii. Bardziej chodzi tu o kompleksowe podejście do diety i zadbanie o to aby była pełnowartościowa i zawierała węglowodany złożone, które stanowią źródło energii.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk