Osłabienie, senność, podwyższona temperatura - czy to może być białaczka?

Witam! W tym roku kończę 18 lat i nie wiem co się ze mną dzieje. Od września 2010 roku praktycznie co 2 - 3 tygodnie jestem chora. Zazwyczaj jest to ból gardła, ropa w gardle, katar, gorączka 37-38 stopni. Leczenie trwa zazwyczaj 2 tygodnie, nigdy krócej. Przez to, że prawie cały czas jestem chora mam kłopoty w szkole związane z zaległościami. Gdy już wyzdrowieję czuję się cały czas zmęczona (nawet na feriach jak nic nie robię), nie mam siły wstać z łóżka, często (prawie codziennie) boli mnie głowa, mam powiększony prawy węzeł chłonny na szyi, śpię po 10-14 godzin na dobę (jak chodzę do szkoły muszę ten czas ograniczyć 6-7 godzin i przez to jestem cały czas straszliwie niewyspana i nie mogę normalnie funkcjonować, najlepiej spałabym nawet na szkolnym korytarzu). Boję się o tym wszystkim powiedzieć rodzicom. Nie wiem co o tym myśleć. Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Czy to może być białaczka? Jeśli tak, to jakie badania powinnam zrobić aby ją zdiagnozować? Czy wystarczy pójść do pediatry i o tym wszystkim opowiedzieć? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Zachęcam do wizyty u lekarza. Objawy jakie Pani opisuje nie są charakterystyczne dla konkretnego schorzenia. Czasami mogą być wynikiem zwykłego przemęczenia - np. intensywną nauką w szkole, ale czasami symptomem poważnej choroby, nie tylko białaczki, ale przykładowo problemów z tarczycą, chorób autoimmunologicznych itp. Lekarz Panią zbada i zbierze dokładny wywiad czyli porozmawia o dolegliwościach. Z pewnością z badań dodatkowych warto byłoby zrobić morfologię krwi, OB lub CRP a także TSH.

W zależności od wstępnej diagnozy, lekarz skieruje Panią na badania lub do specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie