Osłabienie, senność, problemy z pamięcią i koncentracją a możliwość zbadania hormonów

Witam. Jakie powinnam zrobić na początek badania, Źle się czuje, jestem słaba, ciągle chce mi się spać, bardzo pogorszyła mi się pamięć i koncentracja. Obawiam się, że to może być niedoczynność tarczycy. Mam też problem z nadmiernym owłosieniem, jakie zbadać hormony? Co może być przyczyną?

Witam,

Proszę na początek oznaczyć morfologię i TSH. Jeśli TSH będzie nieprawidłowe, to należy wtedy udać się do endokrynologa, który zleci Pani dodatkowe badania (m.in. fT3, fT4). Jeśli chodzi o nadmierne owłosienie, to powinna sobie Pani na początek oznaczyć testosteron i 17-OH -progesteron w godzinach rannych między 4 a 10 dniem cyklu, DHEA-S i prolaktynę we krwi. Jeśli testosteron całkowity będzie prawidłowy, warto wówczas oznaczyć "testosteron wolny".
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz