Osłabienie, senność, zmęczenie, brak apetytu, nudności i bóle głowy

Jestem kobietą, mam 19 lat. Od jakiegoś czasu jestem osłabiona, ciągle zmęczona, senna. Zdarzają mi się braki apetytu, nudności, bóle głowy. Zaczęły wypadać mi także włosy. Czuję ból w kościach. Ostatnio chciałam oddać honorowo krew, niestety lekarz nie pozwolił mi na to ze względu na lekkie nieprawidłowości w wynikach. Zrobiłam ponownie morfologię oraz OB. Wyszło, że mam podwyższone eozynofile, a OB wynosi 22. Tak naprawdę nie wiem, co mam dalej robić.

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie morfologię z rozmazem, przesiewowo TSH oraz stężenie kortyzolu we krwi rano na czczo. W przypadku nieprawidłowości wskazany kontakt z endokrynologiem i dalsza diagnostyka. Warto również wykonać badanie w kierunku boreliozy. Można wykonać więcej badań (np. stężenie Ca, fosfatazy zasadowej, vit D3, PTH - w kierunku bóli kostnych), ale najlepiej, gdyby zalecił je Pani lekarz po zebraniu dokładnego wywiadu i zbadaniu Pani, aby nie ponosić dodatkowych, niepotrzebnych kosztów.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz