Osłabienie siły kończyn, zmęczenie, zaburzenia równowagi, lekkie otępienie podczas konwersacji

Objawy neurologiczne: osłabienie siły kończyn, zmęczenie, zaburzenia równowagi, lekkie otępienie podczas konwersacji. MR: liczne ogniska o podwyższonym sygnale w obrazach t2-zależnych w istocie białej około komorowej, największe 10x7mm w okolicy rogu przedniego komory bocznej prawej. Podobne o mniejsze w ciele modzelowatym. Obraz może odpowiadać zmianom o charakterze demielinizacyjnym, mniej prawdopod. zmiany naczyniopodobne. Dostałam skierowanie do neurologa. Jakie choroby dają takie objawy?

Lek. Tomasz Budlewski

Może to być stwardnienie rozsiane, choroba Devica, poprzeczne zapalenie rdzenia oraz obwodowe choroby demielinizacyjne i wiele innych chorób. Konieczna jest wizyta u neurologa.