Osłabienie siły mięśniowej, duszności, wypadanie włosów, zawroty głowy i szum w uszach a choroba tarczycy

Witam, po porodzie dziecka ok 4 lata temu moje objawy to: osłabienie siły mięśniowej, duszności, suche, łamliwe i wypadające włosy, otępienie, zawroty głowy, pulsowanie w głowie jakby wzrost ciśnienia w głowie, szumy i piski w uszach, osłabienie. Wykonałam wiele badań ( w normie), jeden lekarz odsyła do drugiego i zakańcza leczenie. Mam pytanie odnośnie TSH. Robiłam to badanie kilka m-cy temu. Poziom wynosił 2.6, czy możliwe jest ze moje dolegliwości mogą być od tarczycy?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
TSH jest w normie. W celu kompletnej oceny gospodarki hormonów tarczycy konieczne jest oznaczenie FT3 i FT4.
Objawy przez Panią opisywane mogą być związane z innymi zaburzeniami endokrynologicznymi oraz niedoborami niektórych mikroelementów oraz elektrolitów. Proponuję skonsultować się z lekarzem internistą lub endokrynologiem, który zleci odpowiednie badania.