Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Osłabienie siły mięśniowej, duszności, wypadanie włosów, zawroty głowy i szum w uszach a choroba tarczycy

Witam, po porodzie dziecka ok 4 lata temu moje objawy to: osłabienie siły mięśniowej, duszności, suche, łamliwe i wypadające włosy, otępienie, zawroty głowy, pulsowanie w głowie jakby wzrost ciśnienia w głowie, szumy i piski w uszach, osłabienie. Wykonałam wiele badań ( w normie), jeden lekarz odsyła do drugiego i zakańcza leczenie. Mam pytanie odnośnie TSH. Robiłam to badanie kilka m-cy temu. Poziom wynosił 2.6, czy możliwe jest ze moje dolegliwości mogą być od tarczycy?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Wynik badania jest prawidłowy. Niemniej jednak warto oznaczyć poziom wolnych hormonów tarczycy.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
Lek. Bartosz Małek
69 poziom zaufania

Szanowna Pani, TSH jest w normie. W celu kompletnej oceny gospodarki hormonów tarczycy konieczne jest oznaczenie FT3 i FT4. Objawy przez Panią opisywane mogą być związane z innymi zaburzeniami endokrynologicznymi oraz niedoborami niektórych mikroelementów oraz elektrolitów. Proponuję skonsultować się z lekarzem internistą lub endokrynologiem, który zleci odpowiednie badania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy