Osłabienie tabletek Sylvie20 przez tabletki Omeprazol

Dzień dobry, Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20. Chciałabym spytać się, czy omeprazol zmniejsza ich skuteczność. (w Internecie znalazłam sprzeczne informacje) Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

te tabletki maja niską zawartość hormonów i są wrażliwe na czynniki które osłabiają skuteczność a więc lepiej zabezpieczać sie dodatkowo przy zażywaniu omeprazolu.Lub zmienic tabletki na sylvie 30