Osłabienie u 22-latki a morfologia krwi

Panie doktorze, jestem dziewczyną w wieku 22 lat, ostatnio byłam bardzo osłabiona, zrobiłam badanie krwi wyniki mam następujące: WBC podwyzszone (13,0), %LYM obniżone (17,4), %GRA podwyższone (78,3) i GRA podwyższone (10,3). czy na podstawie tych wynikow mozna stwierdzic jakąs przypadłość ?

Witam,

To zbyt mało informacji, samo zwiekszenie odsetka granulocytow kosztem limfocytow przy ogolnie podwyzszonej wartyosci leukocytow moze swiadczyc o toczacej sie gdzies w organizmie infekcji bakteryjnej. Warto oznaczyc markery stanu zapalnego: OB, CRP, ewentualnie sparwdzic czy nie ma prochnicy zebow (potencjalne zrodlo infekjci), infekcji drog moczowych czy rodnych - to najczestsze ogniska infekcji u mlodych osob.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga