Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 3 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Osłabienie, utrata równowagi, skurcze, drżenie kończyn, zaburzenia smaku i problemy z pamięcią a stwardnienie rozsiane

Uczucie osłabienia: odczuwane podczas chodzenia - chcesz iść szybko nie możeszutrata równowagi, drżenie kończyn zawroty głowy Skurcze w różnych częściach ciała nie tylko nogach zaburzenia smakuUczucie mrowienia ręce i nogi tak mi drętwieją, że dojście do władzy trwa 15-20 minut i wymaga ode mnie nie lada wysiłku Uczucie gorąca nerwobólem mięśni Zab percepcji i zaburzenia emocjonalne Utrata pamięci krótkotrwałej Trudności z koncentracją miałam opryszkę wargową i narządów płciowych.Czy to SM?
KOBIETA ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, diagnozę SM można stwierdzić tylko i wyłącznie w oparciu o badanie neurologiczne. W Pani sytuacji konsultacja neurologiczna jest wskazana, pozwoli wykluczyć inne przyczyny opisywanych zaburzeń. Proszę pamiętać, że do neurologa wymagane jest skierowanie przez lekarza rodzinnego.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Objawy bardzo liczne, przejściowe . Należy przeanalizować Pani stan ogólny, obciążenia chorobowe: zwyrodnienia kręgosłupa są, Jak nadwaga, nadciśnienie, cukrzyca. Jakie Pani przyjmuje leki? Ważną rolę odgrywają czynniki emocjonalne, zaburzenia nastroju, lęki i depresja, stresy.

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy