Osłabienie, wypadanie włosów oraz bezsenność po schudnięciu 10 kg - jaka może być przyczyna?

Witam. Mam 21 lat. W przeciągu dwóch miesięcy udało mi się schudnąć okolo 10 kg. Stosuje dietę 1000 kcl oraz ćwiczę codziennie. Od miesiąca zauważyłam u siebie ogólne osłabienie, wypadające włosy, lamliwe paznokcie, a także siniaki które powstające samoistnie szczególnie w okolicy bioder i nóg oraz bezsenność. Co może być przyczyną?

Liczenie kcal to największy błąd, jaki można popełnić, gdyby przyjąć to za jedyne kryterium diety. Przyczyny mogą być różne, ale najbardziej oczywista, to niedożywienie, w sensie braku witamin i minerałów oraz dobrej jakości białek, tłuszczów i węglowodanów - źródła błonnika, który jest pożywką dla bakterii, które to bakterie właśnie odpowiadają za przyswajanie wartości odżywczych z pożywienia. To, co może Pani teraz zrobić najlepszego, to wprowadzić do diety dużo warzyw, owoców jagodowych, a także orzechy, pestki i oleje. Dietę może Pani wzbogacić o dobrej jakości produkty zbożowe, np chleb zytni razowy na zakwasie, kasza gryczana oraz o dobrej jakości białko, może być roslinne lub zwierzęce. Proszę nie tykać cukru, słodzików, syropów glukozowych i fruktozowych itp. Jeśli przy tej kaloryczności czuje się Pani słabo, to może Pani stopniowo zwiększać podaż kcal, o 10% co dwa tygodnie, aż do momentu, kiedy poczuje się Pani dobrze. Szybsze zwiększenie kaloryczności może grozić efektem jo-jo.