Osłabienie zainteresowania seksem z partnerką

Witam! Mam problem. Polega on na braku ochoty na seks. Proszę o poradę, bo jestem w dość burzliwym związku, a moje problemy powodują, że jest on na granicy rozpadu. Zacznę od początku. Mam 33 lata i wcześniej nie miałem problemów z seksem. Od 5 lat jestem z moją narzeczoną, która jest ode mnie 5 lat młodsza i poza mną nie miała dużego doświadczenia seksualnego. Zresztą ja też, bo miałem przed nią dwie partnerki. Mamy ciężkie charaktery i nasz związek jest pełen kłótni itp. Wcześniej nasz seks był rewelacyjny, byliśmy jak króliczki i robiliśmy to ciągle i w każdej chwili. Poznawaliśmy go i siebie w nim. Nie wiem czy po tym jak bardziej nam się zaczął związek psuć czy psuje się z tego powodu bardziej, ale od jakiś dwóch miesięcy kochamy się coraz rzadziej. Na początku było ze dwa razy, że nie miałem erekcji lub ją zatraciłem w czasie stosunku, a potem zdarzyło się, że zakończyłem po minucie. W ogóle jakiś rozregulowany jestem w tym temacie i nie mam ochoty na sex z nikim i ze sobą też, i boję się kochać, żeby znowu nie zawalić. Z jej strony wsparcia nie mam, bo choć próbowałem prosić ją o wsparcie i zrozumienie to ona sądzi, że mam ją gdzieś i mnie już nie pociąga, a jest naprawdę atrakcyjna.

Witam! W przedstawionej sytuacji wydaje się, że powodem istniejących zaburzeń występowania erekcji jest właśnie osłabienie zainteresowania partnerką. Pogłębiająca się frustracja oraz obawy o przyszłość związku wraz z towarzyszącym niepokojem o satysfakcję z współżycia indukują stres, który jest jedną z najpowszechniej zgłaszanych przyczyn problemów ze wzwodem oraz osłabienia doznań w kontaktach seksualnych. Na sprawność seksualną znaczący wpływ ma regularny tryb życia, prawidłowa dieta oraz ograniczanie sytuacji stresogennych. Poważnie obniża ją natomiast przyjmowanie używek, ale także nadmierna masturbacja mogąca w konsekwencji powodować uzależnienie od określonego rodzaju stymulacji prącia i tym samym obniżenie wrażliwości na bodźce doznawane podczas stosunku. Pierwotnych powodów zgłoszonych dolegliwości należałoby również upatrywać m. in. w relacjach z partnerką oraz szeroko rozumianej sytuacji osobistej. Proszę rozważyć konsultację z psychologiem. Pozdrawiam