Osłabienie, zawroty głowy i ból w klatce piersiowej

Witam!

Od tygodnia męczy mnie moje samopoczucie. Zaczęło się w środę - było mi bardzo słabo. Wychodząc z domu, do sklepu, do rodzinki miałam uczucie, że zaraz zemdleję, może w mieszkaniu nie, bo tu zazwyczaj siedzę/leżę. Potem pojawiły się bóle w klatce piersiowej i szybkie bicie serca. Dziwny ten ból (po lewej stronie klatki, jakby serce było obciążone, nawet gdy się leży).

Poszłam do lekarza, zrobił ekg, zmierzył ciśnienie, dał skierowanie na tarczycę. Wyniki: EKG: Rytm komór 100 BPM, czas PR 122ms, czas QRS 90ms, QT/QTc: 331/388, osie P-R-T 79 67 64, stwierdzona tachykardia zatokowa, przepisano Hydroxyzynium 10mg, wynik tarczycy: 1.930 (0.27-4.20 zakres). Dodam, że robiłam 2 lata temu badania na tarczycę i wynik był 3.73, badania krwi świetne.

Mam wrażenie, że po braniu Hydroxyzyny nasilają się bóle w klatce, o dziwo w nocy sie budzę i nie chce mi się spać (dziś jeszcze w nocy duża potliwość). Nie mogę normalnie funkcjonować, serce dalej wali,bóle zaczęły czasem ustępować, ale nie da się z tym wytrzymać, wyjście do przychodni to już dla mnie wyczyn. Brałam pod uwagę jakąś nerwicę, ale aż tak chyba długo ten ból by sie nie utrzymywał. Wcześniej pojawiały się objawy: nudności, biegunki, wzdęcia, zimne dłonie i stopy, częste zapalenie spojówek, zaburzenia miesiączek (śluz z krwią).

Witam!

Opisane dolegliwości są dość typowe dla zaburzeń lękowych (nerwicy). Oczywiście mogą być również spowodowane czynnikami somatycznymi, stąd wykluczono zaburzenia czynności tarczycy, co mogło się wydawać dość prawdopodobną przyczyną. W wykonanym badaniu EKG nie stwierdzono nieprawidłowości, tachykardia zatokowa jest przyspieszonym, ale fizjologicznym rytmem serca. W przypadku braku poprawy po leku uspokajającym warto zgłosić się do lekarza internisty w celu zebrania dokładnego wywiadu, badania fizykalnego oraz wykonania ewentualnych badań dodatkowych (zdjęcie RTG klatki piersiowej, pakiet badań laboratoryjnych). Po dokładnym wykluczeniu podłoża somatycznego przyczyna psychogenna będzie najbardziej prawdopobna i wówczas należy dobrać odpowiednie leczenie przeciwlękowe. W tym celu może być konieczne zgłoszenie się do lekarza psychiatry (nie jest potrzebne skierowanie). W tej chwili zachęcam do wizyty u lekarza internisty.

Pozdrawiam serdecznie!