Osłabienie, zawroty głowy i ból w klatce piersiowej

Witam!

Od tygodnia męczy mnie moje samopoczucie. Zaczęło się w środę - było mi bardzo słabo. Wychodząc z domu, do sklepu, do rodzinki miałam uczucie, że zaraz zemdleję, może w mieszkaniu nie, bo tu zazwyczaj siedzę/leżę. Potem pojawiły się bóle w klatce piersiowej i szybkie bicie serca. Dziwny ten ból (po lewej stronie klatki, jakby serce było obciążone, nawet gdy się leży).

Poszłam do lekarza, zrobił ekg, zmierzył ciśnienie, dał skierowanie na tarczycę. Wyniki: EKG: Rytm komór 100 BPM, czas PR 122ms, czas QRS 90ms, QT/QTc: 331/388, osie P-R-T 79 67 64, stwierdzona tachykardia zatokowa, przepisano Hydroxyzynium 10mg, wynik tarczycy: 1.930 (0.27-4.20 zakres). Dodam, że robiłam 2 lata temu badania na tarczycę i wynik był 3.73, badania krwi świetne.

Mam wrażenie, że po braniu Hydroxyzyny nasilają się bóle w klatce, o dziwo w nocy sie budzę i nie chce mi się spać (dziś jeszcze w nocy duża potliwość). Nie mogę normalnie funkcjonować, serce dalej wali,bóle zaczęły czasem ustępować, ale nie da się z tym wytrzymać, wyjście do przychodni to już dla mnie wyczyn. Brałam pod uwagę jakąś nerwicę, ale aż tak chyba długo ten ból by sie nie utrzymywał. Wcześniej pojawiały się objawy: nudności, biegunki, wzdęcia, zimne dłonie i stopy, częste zapalenie spojówek, zaburzenia miesiączek (śluz z krwią).

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Witam!

Opisane dolegliwości są dość typowe dla zaburzeń lękowych (nerwicy). Oczywiście mogą być również spowodowane czynnikami somatycznymi, stąd wykluczono zaburzenia czynności tarczycy, co mogło się wydawać dość prawdopodobną przyczyną. W wykonanym badaniu EKG nie stwierdzono nieprawidłowości, tachykardia zatokowa jest przyspieszonym, ale fizjologicznym rytmem serca. W przypadku braku poprawy po leku uspokajającym warto zgłosić się do lekarza internisty w celu zebrania dokładnego wywiadu, badania fizykalnego oraz wykonania ewentualnych badań dodatkowych (zdjęcie RTG klatki piersiowej, pakiet badań laboratoryjnych). Po dokładnym wykluczeniu podłoża somatycznego przyczyna psychogenna będzie najbardziej prawdopobna i wówczas należy dobrać odpowiednie leczenie przeciwlękowe. W tym celu może być konieczne zgłoszenie się do lekarza psychiatry (nie jest potrzebne skierowanie). W tej chwili zachęcam do wizyty u lekarza internisty.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty