Osłabienie, zawroty głowy i problemy z koncentracją po odstawieniu alkoholu

Witam. Od jakiś 4 tygodni przestałam spożywać alkohol, piłam w sumie codziennie po dwa, trzy piwka wieczorem na zmęczenie a czasami zamiast piwa, butelkę wina...trwało to około 2 lata.W pewnym momencie dostałam silnego ataku refluksu żołądkowego(choruje na refluks od paru lat) i od tego momentu przestałam pić tak naprawdę...refluks wyleczyłam ale czuję się okropnie.Cały czas jestem osłabiona, czasami boli mnie głowa,mam zaciśnięty żołądek,brak koncentracji,zawroty głowy.Morfologia i jony ok.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli regularnie spożywała Pani alkohol od dłuższego czasu to opisane przez Panią objawy mogą być wynikiem jego odstawienia. Jest to tym bardziej prawdopodobna przyczyna, że wyniki badań są prawidłowe. Proszę cierpliwie poczekać (oczywiście całkowicie odstawić alkohol) a objawy powinny ustąpić. Gdyby się tak nie stało, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem.

Dzień Dobry Pani,

Pani organizm ostro zaprotestował przeciwko takiemu traktowaniu przez Panią
i dał temu wyraz, przez co Pani odstawiła spożywanie alkoholu.
Z mojej strony, proszę przyjąć ode mnie gratulacje.

Zachęcałabym jednak Panią do podjęcia terapii, gdyż przez te dwa lata wyrobiła sobie Pani nawyki, które wymagałyby pracy.

Życzę Pani powrotu do siebie,
irena.mielnik.madej@gmail.com