Osłabienie, zawroty głowy po szybkiej diecie

witam jestem po diecie 1000 kcl schudłam na niej prawie 30 kg... wiadomo czasami się nawet tych 1000kcl nie jadlo. Teraz poszlam do pracy czasami zjem jeden posiłek dziennie i to na dodatek fast food. od pewnego momentu mam zawroty glowy jestem oslabiona glowa mnie NIE boli ... czy to może być przez ta niezdrowa diete?? diete zakonczylam z pol roku wcześniej...ale po diecie dalej niezdrowow się odzywialam jadlam w biegu na weekendy alkohol... czy wyszly dopieroskutki uboczne proszę o odp

Dzień dobry,

Pani organizm w tym momencie jest niedożywiony. Dieta 1000 kcal jest dietą niedoborową i nie powinno się stosować jej przez dłuższy okres czasu a po jej zakończeniu należy jak najszybciej uzupełnić powstałe niedobory.

Natomiast Pani tą dietę stosowała bardzo długo, po czym spożywała Pani niezdrowe jedzenie- stąd organizm może się teraz upominać o siebie - poprzez np. zawroty głowy.

Powinna się Pani zgłosić do dietetyka w Pai okolicy, który pomoże Pani prawidłowo zbilansować dietę.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam,
Pani złe samopoczucie może wynikać z nieprawidłowej diety. Powinna Pani jeść 4-5 regularnych posiłków. W zmianie nawyków żywieniowych może pomóc Pani dietetyk. Jeśli objawy będą się utrzymywać proszę udać się do lekarza.
Pozdrawiam

Po tak długotrwałej i niedoborowej diecie potrzebna będzie niestety suplementacja - Pani organizm po prostu dopomina się o swoje. W fast-foodach nie ma wielu witamin i minerałów a zapasy organizmu już Pani prawdopodobnie dawno temu wykorzystała.

Tymczasem proszę zacząć wdrażać miany - warzywa i owoce muszą być! Przecież jabłko czy banana można zjeść nawet w biegu. A sałatkę czy lunchbox dostanie Pani teraz w Lidlu czy Biedronce.
Nowy Rok proszę zacząć z przytupem - w końcu chodzi o Pani zdrowie, a bez niego nic się nie liczy.

Pozdrawiam i zapraszam do konsultacji on-line:
www.poradnialubczyk.pl