Osłabione czucie i drętwienie palca u stopy

Witam, od paru dni mam problem z dużym palcem u lewej nogi. Po jego zewnętrznej stronie mam osłabione czucie, jakby część palca była odrętwiała. Jest to dziwne uczucie, niepokojące. Chciałabym się dowiedzieć jakie mogą być tego przyczyny? Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić? Dodam, że mam 21 lat, jestem kobietą i niestety nie posiadam ubezpieczenia zdrowotnego... Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurologa. Prawdopodobnie jest to związane z neuralgia nerwu strzalkowego.