Osłabione działanie Anafranilu a nerwica lękowa

od 6 lat biorę anafranil jak do tej pory mi pomagał jestem obecnie na dawce112,5 czuje że jego działanie jest bardzo słabe ,moja nerwica lękowa z objawami somatycznymi jest bardzo uciążliwa wcześniej brałem efectin 5 lat moje pytanie jest takie czy muszę znów zmienić lek czy są jeszcze leki które by mi pomogły bo te słabsze na mnie wcale nie działają proszę o rade Jacek

Nerwicę i zaburzenia lękowe leczy się przede wszystkim psychoterapią. Leki przeciwlękowe są bardzo pomocne, jednak same działają tylko na objawy, a nie na przyczyny zaburzeń. Dlatego lęk nie znika, a po zaprzestaniu działania leku pojawia się na nowo. Dodatkowo niektóre leki są uzależniające, a to oznacza, że potrzeba coraz większych dawek leku, by osiągnąć ten sam terapeutyczny efekt. Warto się zastanowić nad podjęciem psychoterapii.