Osłabiony mięsień czworogłowy po uwolnieniu rzepki

witam ,jestem po operacyjnym bocznym uwolnieniu rzepki .niestety mam bardzo oslabiony miesien czworoglowy przez wczesniejsze zle le czenie innych lekarzy. moj lekarz terazniejszy(operator) kazal mi cwiczyc zginac noge siedzac wyzej i podnosic lezac wyprostowana ze zgieciem nie ma problemu lecz jest problem z podniesieniem a mianowicie pieta zostaje na lozku i nie drga nawet w gore mimo ze kolano np sie podnosi.dlaczego tak jest i jak to zmienic ?

Dzień dobry

Proszę spróbować ćwiczeń izometrycznych, które polegają na czynnym napinaniu mięśni bez zmiany ich długości. Celem jest wzmocnienie siły mięśni oraz zapewnienie im sprawności i czynności. W razie trudności lub pytań- proszę o kontakt z fizjoterapeutą.

Pozdrawiam