Oślinienie przez psa nogi z rankami na skórze

Dzień dobry, wczoraj jechałam tramwajem i wsiadła do niego jakaś pani z pitbullem. Pies się szarpał, piszczał, był niespokojny. Kiedy wysiadłam z tramwaju zauważyłam, że oślinił mi nogę. Miałam na nogach tylko cienkie rajstopy. Na nogach mam malutkie ranki lub podrażnienia. Czy w związku z tym, że ślina tego psa mogła się tam dostać istnieje jakieś zagrożenie i czy powinnam iść do lekarza? Dodam tylko, ze jak wróciłam do domu to dokładnie umyłam nogę i przemyłam wodą utlenioną. Z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sądzę, aby powyższa sytuacja mogła mieć jakiś wpływ, dla własnego spokoju proponuję udać się do lekarza rodzinnego, aby stwierdzić czy zmiany na nogach mogły mieć wpływ na kontakt ze śliną psa.