Osoby z WZW B a seks homoseksualny.

Witam. Mam problem. Jestem dziewczyną i planuję podjąć kontakty seksualne z osobą tej samej płci, jednakże jestem także nosicielką WZW B. Zależy mi przede wszystkim na dobru mojej partnerki. Ona od początku naszej znajomości wie, że jestem nosicielką. Mój problem polega na tym, że nie wiem, jak mogłybyśmy się zabezpieczyć w takiej sytuacji. Nie wiem również co jest dopuszczalne, jeśli chodzi o tego typu seks. Chciałabym więc wiedzieć co nam wolno, a co jest absolutnie zakazane. Obu nam na tym zależy, ale nie wiemy jakie podjąć środki bezpieczeństwa w takim wypadku. Pozdrawiam. Ps. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W zasadzie za bezpieczny seks uważa się sytuacje, w których nie dochodzi do kontaktu krwi lub wydzielin osoby zakażonej ze skórą  o przerwanej ciągłości.

Wiadomo, że największe stężenie wirusa znajduje się we krwi i dlatego absolutnie niedozwolony jest seks podczas menstruacji. Seks oralny jest w zasadzie uważany za bezpieczny, jeśli na błonie śluzowej jamy ustnej nie znajdują się rany, owrzodzenia. Podobnie ze wzajemną masturbacją - należy zwracać uwagę na skaleczenia czy zmiany na skórze palców.

Szczególnej uwagi wymagają "akcesoria" używane do penetracji. Nie należy używać ich wspólnie, gdyż ryzyko uszkodzenia błony śluzowej i przeniesienie zakażenia przy ich pomocy jest możliwe. Przede wszystkim jednak, należy kierować się zdrowym rozsądkiem, nie pozwalając sobie na chwile zapomnienia.