Osocze bogatopłytkowe na twarz i szyję

Witam! Miesiac temu mialam robiony zabieg z medycyny elastycznej , osocze bogatoplytkowe, na twarz i szyje. Zabieg byl robiony penem , pozniej pani nakuwala mnie igla. Po tyg w miejscu wkluc powstaly wzgrubienia ,takie grudki. Najbardziej je widac pod oczami. Sa sino czerwone. Prosze o pomoc co to jest i jak sie tego pozbyc?? Co bylo przyczyna powstania tych wzgrubien? To byl moj 3 zabieg w odstepach miesiecznych. Wczesniej tego nie bylo, buzia ladnie dochodzila do siebie.

Trudno jest coś powiedzieć nie widząc tych zmian. Dobrze byłoby zobaczyć zdjęcia. Być może są to długo utrzymujące się krwiaki ale bez zdjęcia nie da się tego ocenić. Być może trzeba zastosowac maść z heparyną aby przyspieszyć gojenie. Jeżeli robiła to Pani u lekarza to proszę się do niego zgłosić a na pewno pomoże.

Czy dobrze zrozumiałam, objawy o których pani pisze utrzymują się od kilku tygodni na dolnych powiekach? Jeżeli to prawda to trochę długo. Może być to przewlekły stan zapalny i trzeba wdrożyć leczenie przeciwzapalne np antybiotyk. Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza u którego robiła Pani zabieg,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel