Osocze bogatopłytkowe na twarz i szyję w zabiegu

Witam! Miesiac temu mialam robiony zabieg z medycyny elastycznej , osocze bogatoplytkowe, na twarz i szyje. Zabieg byl robiony penem , pozniej pani nakuwala mnie igla.Po tyg w miejscu wkluc powstaly wzgrubienia ,takie twarde grudki . Najbardziej je widac pod oczami. Sa sino czerwone. Prosze o pomoc co to jest i jak sie tego pozbyc?? Co bylo przyczyna powstania tych wzgrubien? To byl moj 3 zabieg w odstepach miesiecznych.Wczesniej tego nie bylo.Zabieg robilam u kosmetyczki ktora nie moze mi pomóc

Powinien Panią zobaczyć doświadczony w leczeniu powikłań lekarz medycyny estetycznej. Odradzam robienie inwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej u osób, które nie maja niezbędnej wiedzy i narzędzi do radzenia sobie z ewentualnymi powikłaniami.

Dzień dobry,
tego typu zabiegi powinny być wykonywane przez lekarza. W końcu jest to ogromna ingerencja w ważne obszary naszego ciałą. Po zabiegach osoczem nie powstają grudki. Owszem może być niewielki siniak, ale jest on widoczny zaraz po zabiegu i w ciągu niewielu dni znika. Nie wiem co może być przyczyną Pani zmian na twarzy. Radzę udać się z tym do lekarza skórnego.