Osocze bogatopłytkowe w kolano

Witam, Mam pytanie moja babcia ma mieć operację na kolana. Dzisiaj lekarz zaproponował jej aby spróbowała sposobu osocze bogatopłytkowe w kolano. Chciałam się poradzić co pan doktor o tym sądzi i czy warto poddać się temu bo jest to drogi ale czy skuteczny zabieg??

Bez rtg nie można się wypowiedzieć, a sądzę że babcia nie ma 40 lat więc efekt nie będzie wart ceny

Szanowna Pani, leczenie pacjentów zakwalifikowany do endoprotezoplastyki powinno do czasu zabiegu uwzględniać dwa aspekty: 1. zmniejszenie bólu
2. utrzymanie prawidłowej ruchomości w stawie zakwalifikowanym "do wymiany".
Po zbadaniu Babci i analizie zdjęć RTG można podjąć działania, których celem będzie wypełnienie wcześniejszych założeń. Podawanie kwasu hialuronowego i/lub osocza bogatopłytkowego należą do jednych z nich. Jednak pamiętać trzeba ,że ocena skuteczności ich działania ma charakter w dużym stopniu subiektywny (ocena bólu) i odbywa się retro a nie prospektywnie. Pozdrawiam i życzę Babci szybkiej poprawy stanu zdrowia