Ospa i katar u 2-latki

Dziecko 2,5 roku choruje na ospę.Po 6 dniach chorowania kicha i ma katar.Czy to normalne?Moge zastosować dicortinef do nosa,którym leczyłam ją wcześniej przy katarze?Mała nie umie jeszcze wysmarkać i chcę ja uchronić przed bólem gardła,uszu i kaszlem(co jest często następstwem po katarze).Przy ospie teraz robią się strupki.

Witam! Objawy kataralne jak najbardziej mogą towarzyszyć ospie. Ich pojawienie się nie jest powodem do niepokoju. Jaj najbardziej może Pani zastosować dicortineff.