Ospa i stosowanie leków u dziecka

Syn 5 lat -7 dobę przechodzi ospę, wikwitów nowych już nie ma, dostaje heviran 200 - 3X dziennie a wykwity smaruję pudokremem. Pudokrem mi się skończył stąd pytanie czy wykwity stare, które już zasychają mogę smarować sudocremem. Kiedy dziecko może iść do przedszkola.dziecko czuje dobrze już go nic nie swędzi. Pozdawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Mozna niczym nie smarować Ew przemywać octaniseptem 2 x dziennie. Co do powrotu do przedszkola to po kontroli u lekarza pediatry.

Dziecko nie może kontaktować się z innymi dziecmi przez 10 dni po pojawieniu się pierwszych wykwitow na skórze. Pudroderm niekoniecznie. Octanisept tak.