Ospa i wysyp krost u dziecka

Dzień dobry, U mojego 6-letniego syna, tydzień temu stwierdzono ospę. Cały tydzień poprzedzający wysyp krost, mały miał katar i kaszel. Kiedy pojawiły się krosty, kaszel i katar ustały. Nie ma ani nie miał gorączki. Dzisiaj pojawił nam się suchy kaszel. Czy to przy ospie normalne? Zadzwonię jutro do pediatry, ale nie wiem czy wskazane jest wychodzenie z domu w "środku" ospy. Póki co podaję sinecod i obserwuję.

Jednak z uwagi na zakaźność kontakty z innymi ludźmi powinny być ograniczone. (zakaźność jest do momentu przyschnięcia wykwitów)