Ospa u dziecka a ryzyko zakażenia ciężarnej

Panie doktorze, jestem w 26 tyg. ciąży. Syn chodzi do żłobka, w którym obecnie panuje grypa bostońska. Prawdopodobieństwo jego zarażenia jest więc spore (był szczepiony na ospę). Pytanie brzmi, czy mi coś może grozić? W wieku dziecięcym przechodziłam ospę. Czy powinnam podjąć jakieś kroki bepieczeństwa?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Najlepiej byłoby odizolować dziecko i nie wysyłać do zlobka