Ospa wietrzna u 6-letniego dziecka

Witam Moja 6 letnia córka przeszła ospę wietrz.stosowałam pudroderm, fiolet roztwór wodny ale krótko tylko dwa dni i to pod koniec wysypu krostek oraz octenisept do odkażenia krostek. W tym momencie krostki są już zaschnięte i powinny odpadać. wokół trzech krostek jest taka zaczerwieniona skóra co mam zrobić w tej sytuacji, bo mnie to niepokoi że może to być jakieś zakażenie czy mam teraz jeszcze czymś córkę smarować czy już zakończyć smarowanie? No i czym zmyć ten nieszczęsny fiolet ze skóry?

Witam,
Na zaczerwienienie wokół krostek można zastosować Octenisept- powiniem wystarczyć na taki miejscowy stan zapalny.
Co do fioletu to niestety nie pomogę, ponieważ nie stosuję tego preparatu u moich pacjentów.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak