Ośrodek specjalizujący się w leczeniu powikłań pooperacyjnych po operacji Whipple'a

Witam. Proszę o pomoc w sprawie ośrodka specjalizującego się w leczeniu powikłań pooperacyjnych (ropień wewnątrzbrzuszny) po operacji Whipple'a, najlepiej w Polsce południowej. Czy można poprosić o przeniesienie pacjenta ze szpitala do takiej właśnie placówki i czy ordynator musi wyrazić na takie przeniesienie zgodę ? Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Powikłania po zabiegu może leczyć właściwie każdy oddział chirurgiczny, a najlepiej jeśli zajmują się tym specjaliści, którzy wykonywali zabieg. Oczywiście może Pan poprosić o przeniesienie pacjenta do innej placówki, ale nie ma gwarancji spełnienia prośby. Sugeruję szczerą rozmowę z lekarzem prowadzącym.