Ostatni posiłek przed snem u 3,5-latka

O której godzinie dziecko 3,5 letnie powinno zjeść swój ostatni syty posiłek? Czy godzina 21-22 są odpowiednie?
ponad rok temu

To zależy o której dziecko chodzi spać - ostatni posiłek powinien być zjedzony co najmniej godzinę przed snem - nie powinien być to tez posiłek ciężki, żadne dania smażone nie wchodzą w grę.

Ostatni posiłek u 3,5 latka powinien być spożyty na około 3 godziny przed snem.
Jeżeli dziecko idzie spać około 24.00-1.00 pory wspomniane przez Ciebie są odpowiednie, jednak jest to chyba zbyt późno dla takiego szkraba...
Dodatkowo należy być świadomym, że jedzenie o tak późnej porze sprzyja utrwalaniu złych nawyków żywieniowych, które mogą prowadzić do otyłości.
Dziecko w tym wieku często czerpie wzorce od rodziców, należy zwrócić uwagę czy nawyki żywieniowe opiekunów są odpowiednie.
Posiłek nie powinien być zbyt ciężkostrawny aby nie utrudniał zaśnięcia.