Osteofitoza trzonów kręgowych i problemy z poruszaniem się

Witam! Mam 35 lat. Któregoś dnia dostałam strasznych bóli w odcinku lędźwiowym po rtgz 2011-11-10 wyszło, że mam brzeżną osteofitozę trzonów kręgowych, lewoboczne wygięcie oraz szpary m/k L5/S1. Pracuję przy sprzątaniu, ciężka praca, trzeba się nadźwigać po schodach, no i normalnie. Teraz jestem na zwolnieniu od półtorej miesiąca, przyjmuję leki i jest w miarę, ale po chwilowym odstawieniu ból wraca i jest nie do zniesienia. Mam problemy z poruszaniem się i nieraz drętwieją mi nogi jakby były z ołowiu. Czy będę mogła wrócić do pracy? Co dalej? Jeszcze jedno pytanie - w roku 2008 robiłam rezonans odcinka szyjnego. WYNIK: badanie MR kręgosłupa szyjnego centralną protruzję krążka międzykręgowego C5/C6 szer. 4,4mm ogniskowo wypełniającą przednią przestrzeń podpajęczynówkową rdzenia kręgowego. Mniejszego stopnia protruzja krążka C4/C5. Wymiary strzałkowe kanału kręgowego wynoszą C4/C5 11mm, C5/C6 10,7mm. Rdzeń kręgowy jednolity. POZDRAWIAM, A.B

Witam!
Niestety problem z kręgosłupem jest schorzeniem trwałym, a jeśli zmiany nie kwalifikują się do operacji pozostaje leczenie objawowe. Do takiego leczenia można zaliczyć leczenie lekami przeciwbólowymi i ewentualnie miorelaksacyjnymi oraz rehabilitację. Rehabilitacja w niektórych przypadkach przynosi większą ulgę niż leki. Opisane zmiany nie przekreślają zdolności do pracy, w związku z tym będzie mogła się Pani wspomóc, co jakiś czas jedynie zwolnieniem. Proponuję skonsultować problem z ortopedą, warto rozważyć rehabilitację. Pozdrawiam serdecznie!